Парк ім. Івана Франка (колишній парк Костюшко), Львів


Про нас  • Львів, вул. Університетська

ЛНУ ім. І. Франка Центральна алея Центральна алея Альтанка Алеї Алеї Територія парку Територія парку Алеї, вул. С. Крушельницької Алеї, вул. С. Крушельницької

Мандруємо стежками парку Франка у Львові — алея в казку ближче, ніж здається…

Спацеруючи звивистими доріжками парку Франка в середмісті Львова, важко собі уявити, що ще кілька століть тому тут були звичайнісінькі міські лани. Основу парку заклав львівський міщанин Ян Шольц-Вольфович, продовжив його облагородження на італійський штиб — Антоніо Массарі (посол Венеційської республіки у Львові).
 
Надалі парком опікувався орден єзуїтів, оскільки на той час земля перейшла у їхні володіння, а опісля — австрійський уряд (будівля теперішнього університету була місцем його розташування). В той період парк переживав не найкращі часи, бо благоустрою не надавали належної уваги. Та підприємливість Яна Гехта подарувала цій місцині друге дихання — в приміщенні університету знаходилось казино, а парк облаштували на французький манер.
 
Представники світського товариства часто приходили сюди на модні вистави у літній театр, влаштовували гучні забави (фестини). Каруселі і альтанки для посиденьок, одна з яких і досі збереглася в серці парку, феєрверки, вогняні шоу — всі ці атракції збирали натовпи глядачів.
 
Всередині ХІХ століття оновили зелені насадження. Ці дерева і досі захищають від спеки шанувальників відпочинку на свіжому повітрі. Мало хто знає, що серед них є справжні старожили — три велетенські дуби, яким вже понад три століття.
 
За весь час існування парк називали по-різному: Єзуїтський город, парк Костюшка, тепер — парк Франка. Багато відомих митців згадують його у своїх записах, як улюблене місце прогулянок.  
 
Сучасний стан і благоустрій парку Франка тішить і мешканців і гостей Львова. Улюбленою для львів’ян є головна алея, яка ввечері перетворюється ніби на казкову дорогу, освітлену двома смугами по-львівському задуманих ліхтарів. Кого тут тільки не зустрінеш — і людей літнього віку, що грають свої безкінечні партії в шахи, і зовсім маленьких дітлахів, і закохані пари, і навіть тих, хто вміє усамітнюватися посеред натовпу та метушні.
 
Магію і шарм в собі приховує парк Франка.
Спитаєте — яку? А для кожного вона своя. Особлива. Пошукаємо разом?

Контакти
  • Адреса :Львів, вул. Університетська
  • Телефон :
  • Мейл :
  • Сайт :
  • Facebook :
  • Instagram :
  • Telegram :
  • Tripadvisor :